آیا قهوه برای شما مفید است؟

آیا نوشیدن قهوه برای من مفید است؟

در جواب باید بگویم بله.

در حد متوسط، به نظر می رسد که قهوه برای اکثر افراد خوب است اما باید بدانید مصرف بیش از اندازه از آن معایبی نیز به همراه دارد. حد متوسط یعنی ۳ تا ۵ فنجان در روز یا حداکثر ۴۰۰ میلی گرم کافئین است.

اریکا لافت فیلد، یکی از محققان موسسه ملی سرطان که مطالعه این نوشیدنی را مطالعه کرده است، گفت: “شواهد کاملاً ثابت کرده است که قهوه با خطر کمتری در مرگ و میر مرتبط است. ”

سال ها اعتقاد بر این بود که قهوه یک ماده سرطان‌زا است، اما دستورالعمل های رژیم غذایی ۲۰۱۵ به تغییر این درک کمک می کند. برای اولین بار، نوشیدن متوسط ​​قهوه به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی سالم لحاظ شد. وقتی محققان فاکتورهای سبک زندگی را کنترل کردند، مانند تعداد زیادی از افراد دوستدار که سیگار هم می کشند، داده ها به نفع قهوه بود.

یک بررسی گسترده در سال ۲۰۱۷ در مورد مصرف قهوه و سلامت انسان در مجله پزشکی انگلیس نشان داد که در بیشتر اوقات، قهوه به جای آسیب به بدن، برای سلامتی هم توصیه می‌شود. بیش از ۲۰۰ بررسی از مطالعات قبلی، نویسندگان مشاهده کردند که کسانی که قهوه می نوشند، متوسط ​​بیماری قلبی عروقی کمتری دارند و مرگ زودرس نسبت به سایر علل، از جمله حملات قلبی و سکته مغزی، نسبت به مصرف نوشیدنی است.

علاوه بر این، متخصصان می گویند برخی از قوی ترین اثرات محافظتی ممکن است با دیابت نوع ۲، بیماری پارکینسون و بیماری های کبدی مانند سیروز، سرطان کبد و بیماری مزمن کبدی باشد. به عنوان مثال، طبق متاآنالیز ۳۰ مطالعه، نوشیدن حدود پنج فنجان قهوه در روز، با ۳۰ درصد کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ارتباط دارد.

به گفته دکتر جوزپه گروسو، استادیار تغذیه انسان در دانشگاه کاتانیا در ایتالیا و نویسنده اصلی بررسی چتر در سالانه، سود بالقوه قهوه ممکن است از پلی فنول ها باشد، که این ترکیبات گیاهی هستند که خاصیت آنتی اکسیدانی دارند.

با این حال، قهوه برای همه مناسب نیست. نگرانی هایی در مورد مصرف زیاد وجود دارد. این امر خصوصاً در مورد مادران باردار صدق می کند زیرا ایمنی کافئین در دوران بارداری مشخص نیست. در حالی که تحقیقات در مورد تأثیر قهوه بر سلامتی فرد شنیده میشود.

جاناتان فالوفیلد، استاد دانشگاه ادینبورگ، و یکی از نویسندگان مقاله مجله پزشکی انگلیس، گفت: “ما به طور قطع نمی دانیم که آیا قهوه دلیل این فواید سلامتی است. “این یافته ها می تواند به دلیل عوامل یا رفتارهای دیگری باشد که در افراد قهوه خور وجود دارد.”

آیا نحوه تهیه قهوه مهم است؟

بله. این نکته که رنگ تیره یا روشن را ترجیح می دهید؟ دانه درشت یا ریز؟ عربیکا یا روبوستا؟

نیل فریدمن، محقق ارشد موسسه ملی سرطان، گفت: “همه این جنبه های مختلف بر طعم و مزه تأثیر می گذارد، همچنین روی ترکیبات موجود در قهوه ها نیز تأثیر می گذارد.”اما به هیچ وجه مشخص نیست که این سطوح مختلف ترکیبات چگونه ممکن است با سلامتی مرتبط باشند. ”

به عنوان مثال تفت دادن، میزان اسیدهای کلروژنیک را کاهش می دهد، اما سایر ترکیبات آنتی اکسیدانی ایجاد می شود. اسپرسو بیشترین غلظت را از ترکیبات دارد زیرا آب کمتری نسبت به قهوه قطره ای دارد.

یک مطالعه در طب داخلی JAMA عادات قهوه نزدیک به ۵۰۰۰۰۰ نفر در انگلیس را بررسی کرد و نشان داد که فرقی نمی کند که آنها یک فنجان بنوشند یا ۸عدد پشت سر هم بنوشند منظم یا بدون وقفه یا اینکه آیا آنها سریع متابولیزه قهوه هستند یا آهسته. آنها با خطر کمتری  مرگ و میر از همه دلایل مرتبط بودند، به جز در مورد قهوه فوری، شواهد ضعیف تر بودند.

طرز تهیه فنجان جو ممکن است بر میزان کلسترول شما نیز تأثیر بگذارد. مریلین سی کورنلیس، استادیار پزشکی پیشگیری در دانشکده پزشکی دانشگاه فاینبرگ دانشگاه نورث وسترن و از نویسندگان مطالعه طب داخلی JAMA، گفت: “قهوه ای که می دانیم برای نوشیدن مناسب نیست، قهوه جوشانده است. ”

با این حال، محققان دیگر می گویند قهوه جوشانده را بیرون نریزید. اهمیت بالینی چنین افزایش های کمی در کلسترول ممکن است سوال برانگیز باشد، زیرا با افزایش مرگ و میرهای قلبی عروقی ارتباطی ندارد.

آیا انواع قهوه ها به یک میزان کافئین دارند؟

 

کافپین عنوان قهوه

 

خیر. اسپرسو بیشترین غلظت کافئین را دارد و حدود ۷۰ میلی گرم در یک اونس بسته بندی می شود، اما در مقادیر کمتری مصرف می شود. برای مقایسه، یک وعده معمولی ۱۲ اونسی قهوه قطره ای ۲۰۰ میلی گرم کافئین دارد که بیش از ۱۴۰ میلی گرم کافئین است. و بله، قهوه دم کرده نیز دارای کافئین است.

هنگام خرید قهوه، هرگز دقیق نمی دانید که چه چیزی دریافت خواهید کرد. در یک قهوه خانه در فلوریدا، طی یک دوره شش روزه، همان ترکیب ۱۶ اونس صبحانه از ۲۵۹ میلی گرم تا ۵۶۴نوسان داشت – که فراتر از توصیه های فدرال است.

اما برای برخی از ما دانستن میزان کافئین موجود در قهوه می تواند اهمیت ویژه ای داشته باشد. احتمالاً قبلاً متوجه آن شده اید. چگونه یک فرد می تواند در ساعت ۱۰ شب عکس ۴اسپرسو را بگذارد؟ و بعد از آن بخوابد. بعضی از ما چند شکل داریم، نوعی ژنتیک که سوخت و ساز بدن را برای کافئین کاهش می دهد. این افراد هستند که دکتر گروسو توصیه می کند دوباره پر کردن آنها را محدود کنید. وی گفت: “آنها یک قهوه می نوشند، و سپس آنها دوم و سوم را دارند و هنوز کافئین اولین را دارند. ”

شما حتی می توانید از طریق انواع خدمات تست مستقیم به مصرف کننده، از جمله ۲۳andMe، متوجه شوید که آیا شما یک متابولیزه سریع یا آهسته هستید.

آیا قهوه اعتیاد آور است؟

شواهد نشان می دهد که می توان به نوشیدنی اعتماد کرد و با گذشت زمان تحمل ایجاد می شود. علائم ترک شامل سردرد، خستگی، تحریک پذیری، مشکل در تمرکز و روحیه افسرده است.

در واقع، کافئین یک داروی روانگردان است و قهوه بزرگترین منبع غذایی است. حدود نیم ساعت پس از نوشیدن یک فنجان، کافئین وارد آن می شود و به سرعت جذب می شود. رگهای خونی منقبض می شوند. فشار خون افزایش می یابد. مقدار متوسط ​​کافئین می تواند شما را بیدار کند، روحیه، انرژی، هوشیاری، تمرکز و حتی عملکرد ورزشی شما را تقویت کند. به طور متوسط ​​چهار تا شش ساعت طول می کشد تا نیمی از کافئین متابولیزه شود.

طبق دستورالعمل های رژیم غذایی، برای کسانی که بیش از ۴۰۰ میلی گرم کافئین در روز مصرف میکنند، شواهد کافی برای ارزیابی ایمنی وجود ندارد. دوزهای بالاتر، با لرزش، عصبی بودن و ضربان قلب نامنظم، منجر به مسمومیت با کافئین می شود.

مری سوئینی، استادیار روانپزشکی و علوم رفتاری گفت: “من فکر می کنم که کافئین در فرهنگ و عادتهای روزمره آنقدر رایج است که ما اغلب به آن به عنوان منبع بالقوه مشکلات فکر نمی کنیم. ” در دانشکده پزشکی دانشگاه جان هاپکینز.

قطع قهوه نیز می تواند به ریفلاکس معده کمک کند. یک مطالعه جدید نشان داد که زنان در نوشیدن نوشیدنی های کافئین دار مثل قهوه، چای یا نوشابه با خطر کمی اما افزایش علائم مانند سوزش سر دل همراه هستند. نویسندگان این مطالعه علائم کمتری را هنگام جایگزینی دو وعده از نوشیدنی ها با آب پیش بینی کردند.

طبق تحقیقات کالج متخصص زنان و زایمان در آمریکا، تحقیقات موجود مشخص نکرده است که چه مقدار کافئین می تواند در دوران بارداری با خیال راحت مصرف شود. کافئین از جفت عبور می کند، بنابراین برخی از پزشکان توصیه می کنند زنان باردار روزانه زیر ۲۰۰ میلی گرم قهوه باقی بمانند.

دوزهای بسیار زیاد کافئین می تواند کشنده باشد. اما محققان می گویند به احتمال زیاد به طور تصادفی با پودر کافئین یا قرص اتفاق می افتد. دکتر ون دام گفت: “شما افراد زیادی را نمی بینید که به اتاق اورژانس مراجعه می کنند زیرا آنها به طور تصادفی بیش از حد قهوه نوشیدند. ”

دانه قهوه چیست؟

 

درون میوه قرمز قهوه دو دانه قهوه نهفته است. به رنگ سبز، رنگ قهوه ای غنی فقط پس از بو دادن ظاهر می شود. پاتریک براون، استاد علوم گیاهی در دانشگاه کالیفرنیا، دیویس، گفت: “قهوه مانند یک گیلاس است، شما درخت را انتخاب می کنید. ” برخلاف گیلاس، دانه جایزه است و گوشت آن دور ریخته می شود.

علاوه بر کافئین، قهوه یک نوشیدنی تاریک از هزار ترکیب شیمیایی است که می تواند اثرات درمانی بالقوه ای برای بدن داشته باشد. یکی از اجزای اصلی، اسید کلروژنیک، پلی فنول است که در بسیاری از میوه ها و سبزیجات یافت می شود. قهوه همچنین منبع غذایی مناسبی از ویتامین B3، منیزیم و پتاسیم است.

دکتر ون دام گفت: “مردم اغلب قهوه را فقط به عنوان وسیله ای برای کافئین می بینند، اما، البته، این یک نوشیدنی گیاهی بسیار پیچیده است. ”

با تخمین ۱۲۴ گونه قهوه، بیشتر طعم ها بدون استفاده باقی می مانند. و شاید برای همیشه باشد، با تخمین ۶۰ درصد در معرض خطر انقراض، عمدتا ناشی از تغییرات آب و هوا، بیماری ها، آفات و جنگل زدایی. آنچه لیوانهای ما را در کافه ها، دفتر و سفرهای جاده ای پر می کند از دو گونه است: arabica و canephora، معروف به robusta. Arabica کافه های خاص را پر می کند و هزینه های آن بیشتر از robusta است که به قهوه های فوری و برخی از اسپرسوها دامن می زند.

با وجود تمام افتخارات موجود در عربیکا، واقعیت این است که یک دانه کوچک بسیار همگن است. تقریباً همه فرزندان قهوه عربیکا در جهان به چند گیاه از اتیوپی، محل تولد قهوه یا یمن بازمی گردند.

آیا افزودن شیر یا شکر فواید آن را لغو می کند؟

پزشکان همچنان نمی دانند. یک مطالعه در سال ۲۰۱۵ نشان داد که کسانی که قند، خامه یا شیر به آن اضافه می کنند همان مزیت مرتبط با کسانی را دارند که آن را به رنگ سیاه ترجیح می دهند. اما صنعت قهوه از دهه ۹۰ که افراد مسن در این مطالعه تاریخچه رژیم غذایی خود را پر کردند منفجر شد. دکتر لوفت فیلد، مدیر ارشد مطالعه، با انستیتوی ملی سرطان گفت: “این فقط حدود یک قاشق غذاخوری خامه یا شیر و یک قاشق چای خوری شکر بود. ” “این بسیار متفاوت تر از برخی از این نوشیدنی های قهوه است که امروز در بازار می بینید. ”

بر اساس نظرسنجی اکتبر از U. S. D. A.، قهوه و چای شیرین چهارمین منبع بزرگ قند در رژیم های غذایی بزرگسالان است. این شامل نوشیدنی های دسر مانند نوشیدنی قهوه نارگیل کارامل نارگیل منجمد ۸۶۰ کالری Dunkin ’Donuts با ۱۷ گرم چربی اشباع و ۱۲۹گرم کل قند است. کارشناسان می گویند برخی از این نوشیدنی ها ارتباط کمی با فنجان ۲کالری قهوه سیاه گذشته دارند و مقامات بهداشت را نگران می کنند.

دکتر جیم کریگر، استاد بالینی پزشکی و خدمات بهداشتی در دانشگاه واشنگتن، “هنگامی که شما در مورد نوشیدنی ای صحبت می کنید که دارای چربی های ناسالم و قند زیادی باشد، نمی تواند یک نوشیدنی سالم باشد. ” “این مقدار شکر به تنهایی در مقایسه با توصیه های کنونی دستورالعمل های رژیم غذایی ۵۰ گرم شکر در روز نجومی است. ”

به گفته کارشناسان، این نگرانی بیشتر شده است، به خصوص به این دلیل که طبق برآوردهای شرکت تحقیقاتی Kantar، حدود ۴۳ درصد از نوجوانان اکنون قهوه می نوشند – تقریباً دو برابر از سال ۲۰۰۳ که تا حدودی توسط نوشیدنی های شیرین هدایت می شود.

لورا اشمیت، استاد دانشکده پزشکی دانشگاه کالیفرنیا در سانفرانسیسکو گفت: “مردم باید بسیار نگران آنچه در قهوه می گذارند و صنایع غذایی و آشامیدنی در آن قرار می دهند، باشند. ” “و قهوه شیرین یکی از مواردی است که صنعت نوشیدنی اکنون مردم را تحت فشار قرار داده است زیرا مصرف کنندگان به دلایل بهداشتی از نوشابه دور شده اند. ”

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *