تاریخ ولنتاین ۱۴۰۰ چه روزی است؟ + چند ایده ساده برای ولنتاین امسال

chocobaz-valentine

آیا می‌دانستید ۵۳ درصد از خانم‌ها رابطه‌شان را به خاطر نگرفتن هدیه ولنتاین تمام می‌کنند؟!! تا به حال از خود پرسیده‌اید هزینه عشق چقدر است؟ شواهد نشان می‌دهند که انسان‌ها برای ابراز محبت به‌دنبال بهانه بوده‌اند و هستند.

انسان‌های امروزی هزینه‌های هنگفتی را برای ابراز عشق در نظر می‌گیرند؛ اما شاید سال‌ها قبل کسی فکرش را هم نمی‌کرد که روز ولنتاین بهانه‌ای بین‌المللی برای آدم‌های دنیا شود. این بهانه باعث شده که هر سال و در دوره‌ای خاص تمام فکر و ذهن عشاق عالم به گرفتن هدیه ولنتاین معطوف شود.

برای گروهی جالب‌ترین اتفاق روز ولنتاین، گرفتن هدیه ولنتاین است، سناریوی خارق‌العاده‌ای که شاید بیش از همه، خود هدیه‌دهنده را به هیجان می‌آورد. معمولا پایه ثابت تمام این هدیه‌ها، معجونی رویایی با جادویی شیرین به‌نام شکلات است؛ به‌طوری که گاهی خودش به‌تنهایی یکه‌تاز میدان شده و عشق را رنگ‌ولعابی درخشان می‌دهد.

اما این‌که امسال ولنتاین چه روزی است و چه کارهای خارق‌العاده‌ای می‌توان انجام داد تا متفاوت شود، همان موضوع مد نظر ما در این مبحث کوتاه است. اگر شما هم در زمره عاشقان هستید، این مقاله را ار دست ندهید.

valentine-day-kit-kat-chocolate

 

تاریخ دقیق ولنتاین ۱۴۰۰ یا ۲۰۲۲ چه روزی است؟

هر سال در روز ۱۴ فوریه، غوغایی بر پا شده و تمام دوستداران عشق عزم خود را جزم می‌کنند تا جذاب‌ترین هدیه ولنتاین را تدارک ببینند. این تاریخ در سال ۲۰۲۲ میلادی، دوشنبه ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ و فقط یک روز قبل از ولادت حضرت علی یا همان روز پدر است! طبق تجربه هیچ‌چیز حتی کرونا و دلواپسی‌های آن نیز نمی‌تواند کم‌رنگش کند.

خرید باکس هدیه ولنتاین

 

 

تاریخ دقیق ولنتاین ایرانی یا سپندارمذگان چه روزی است؟

گفتن این قضیه خالی از لطف نیست که ‌روز عشق در ایران هم مرسوم بوده و با نام سپندارمذگان (سپندارمزگان) شهرت دارد؛ البته این روز با نام‌های اسپندگان و یا اسفندگان هم شناخته می‌شود. این روز با تاریخی کهن‌تر از روز ولنتاین برای بزرگداشت زن و زمین جشن گرفته می‌شده است.

تاریخ دقیق این روز در ایران باستان ۵ اسفندماه است. با توجه به این‌که در آن سال‌ها، تمامی ماه‌ها  ۳۰ روزه بوده‌اند و در تقویم جدید ۶ ماه اول سال ۳۱ روزه هستند؛ بنابراین برخی معتقدند سپندارمذگان ۲۹ بهمن است. با تمام این تفاسیر، آنچه جذابیت این روز را برای ما ایرانیان بیشتر می‌کند، گرامی‌داشت بانوان آن هم در زمانی است که خبری از فرهنگ اجتماعی در اکثر نقاط جهان نبود. قطعا امسال روز عشق جذاب‌تر هم خواهد شد اگر هدیه‌های عاشقانه، سپندارمذگان را هم شیرینی ببخشند.

خرید باکس هدیه ولنتاین

چند ایده ولنتاینی که هیچ‌گاه خاطره‌اش را فراموش نمی‌کنید

قطعا تنوع و تازگی در قرارهای عاشقانه می‌تواند جذابیت را به اوج برساند. پیشنهاد چندین موقعیت می‌تواند ایده‌های خوبی برایتان  به همراه داشته باشد.

  • زمانی برای گردش در نظر بگیرید. آن هم در مکانی که برایتان خاطرات مشترکی را زنده می‌کند.
  • قراری برای میل‌کردن نوشیدنی یا غذایی بگذارید که هردو دوستش دارید. مثلا در مکان مورد علاقه‌تان قهوه و شکلات تلخ میل کنید.
  • در مکانی جدید گردش کرده و خاطره‌ای به یادماندنی خلق کنید.
  • حتی در روزهای سرد زمستان، می‌توانید به یک پیاده‌روی دونفره بروید.
  • صبحانه دونفره‌تان را همراه با دوفنجان شکلات داغ در تختخواب میل کنید.
  • بازی مورد علاقه‌تان را انجام دهید.
  • فیلمی که هردو دوستش دارید را تماشا کنید.
  • کاردستی عاشقانه‌ای بسازید و در آن شکلات جاساز کنید.

در نهایت هزاران کار روزمره را این‌بار عاشقانه، همچون هدیه‌ ولنتاین، بی‌تکلف و در عین بی‌وزنی انجام دهید تا عشق به‌رویتان بخندد. لحظات ناب نه فقط با جواهرات و هدیه‌های گران بلکه با آفرینش لحظه‌ای چون لحظه آب‌شدن شکلات گوارای وجودتان می‌شوند. هرچند شکلات تلخ باشد یا در زمان ذوب‌شدنش فقط تپش ثانیه‌ها را حس کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *