پایتخت شکلات جهان کجاست؟

پایتخت شکلات جهان کجاست

سالانه بیش از صد ها تن شکلات در پایتخت شکلات جهان تولید می شود. در بلژیک پایتخت شکلات جهان بیش از دو هزار فروشگاه شکلات وجود دارد.

بلژیک پایتخت شکلات جهان

مردم بلزیک که یکی از زیباترین و ارام ترین کشوری های دنیاست شکلات خور های حرفه ای هستند و سالانه بیشاز ۱۱ کیلو شکلات میخورند. بلزیک و پایتخت این کشور بروکسل را پایتخت شکلات جهان می نامند زیرا می توان بهترین و خوشمزه ترین شکلات های را در این کشور خورد.

انواع شکلات دست ساز بلژیکی

معروفترین ترکیب شکلات بلژیکی پرالاینزpralines  است. پرالاینز محصول بسیار لطیفی است که از ترکیب کره کاکائو، شیر و خامه بدست می آید.

بلژیکی های شکلات خور هر سال بیشتر از ۱۸۵ هزار تن شکلات تولید می کنند و آن ها را در سرتاسر جهان به فروش می رسانند تعداد این شکلات فروشی ها در سرتاسر جهان به بیشاز دو هزار فروشگاه می رسد.

ساختن شکلات دست ساز

علاوه بر کارخانه های شکلات سازی بسیار زیادی که در بلژیک وجود دارد کارگاه های شکلات سازی نیز در جای جای این کشور دیده می شود. گردشگرانی که از بروکسل دیدن می کنند بی برو برگرد همگی از شکلات های بسیار جذاب تولید این کشور خریداری می کنند.

این داستان زمانی شروع شد که اسپانیایی ها کاکائو را وارد اروپا کردند. پادشاه ی بلژیک در آن زمان عاشق شکلات شد و حتی بخاطر کاکائو کشورگشایی کرد!

از معروفترین شکلات های بلژیکی می توان به شکلات های مغزدار آن ها اشاره کرد. این شکلات های مغز دار با مغز پسته، بادام و فندق و … درست می شوند.

پایتخت شکلات دنیا

از معروفترین شکلات های بلژیکی میتوان به برند belvas  که شکلات های ارگانیک تولید میکند و همچنین برند های معروف دیگری همچون Bruyerre ، Godiva و Leonidas اشاره کرد.

از دیگر رقبای مردم بلژیک و کشور های مصرف کننده شکلات می توان آلمان ، سویس ، ایرلند و انگلیس را نام برد.

خرید انواع شکلات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *